Двадцять п’ять онлайн-інструментів, корисних для писання

Помідорний таймер, онлайн-Гемінґвей, пошук ідей у хвилини розпачу та розмаїтий фоновий шум.

Скорочувалки довгих лінків, скруглялки картинок, онлайн-закреслювалки і переверталки текстів, а також сервіси, які визначають, наскільки ваш лексикон далекий від Шекеспіра і Сковороди… В мережі можна знайти таке на будь-який смак — платне й безкоштовне, з рекламою й без реклами. Ключове слово — «знайти»; це легко, коли знаєш, що шукати. Ми почитали поради журналісток-фрилансерок і підібрали сервіси, які можуть бути корисними вам для писання й журналістської роботи, або — що не менш важливо — розважити вас у хвилини прокрастинації. Так, як нас розважає ця онлайн-бандура.

Писати онлайн. Тим, хто з якихось причин не хоче або не може користуватись ґуґлдоками чи онлайн-версією Microsoft Word абощо, фрилансерка Ніколь Б’янкі рекомендує Draft. Мила особливість цього сервісу: він аналізує, скільки тексту ви приблизно пишете щодня, й дає вам віртуального копняка у дні, коли ви не виконали план. Таку саму функцію, але з бонусами та медальками замість копняків, має сервіс 750words.

Зверстати книжку чи документ онлайн. Reedsy — безкоштовний сервіс, до якого можна завантажити текст, зверстати готову до друку чи електронну книжку та скачати готові epub чи pdf-файли.

Виправляти помилки онлайн. Серце приємно стискається від патріотичної втіхи, коли бачиш, що європейські та американські фрилансери радять Grammarly. Це сервіс для виправлення, розроблений українцями одинадцять років тому. Нещодавно Grammarly була оцінена в мільярд доларів — такі компанії називають «єдинорогами». Сервіс має додатки до браузерів, спеціальні програми та онлайн-перевірку граматики. А ще — онлайн-перевірку на плагіат. Але все це, на жаль, тільки англійською. Хочете українською — спробуйте LanguageTool.

Навчитись набирати кращеBlindWrite — тренажер для сліпого набору. Ви встановлюєте час (для початку рекомендуємо одну хвилину) і набираєте наосліп. Коли час спливає, текст відображається на екрані й ви бачите всі свої помилки. А швидкість набирання допоможе виміряти Ratatype.

Фокусуватись на роботі. Є низка сервісів, спроєктованих спеціально для того, аби ви писали й не відволікались: ZenWriterAlternote (платні, але досить недорогі), Calmly Writer (безкоштовна) та інші. Найсимпатичнішим із них на позір видається мінімалістичний Zen Pen. Чи справді ці штуки допомагають фокусуватись? Що ж, принаймні, вони не блимають, хоча головне, здається — ваш власний намір зосередитись на роботі.

Спрощувати стиль онлайн. Ну, ви знаєте це. Як писав Гемінґвей. Чітко. Стисло. Хочете так? Спробуйте Hemingway Editor — розробники обіцяють, що ця штука вміє спрощувати текст. На жаль, знову ж таки, лише англійський. Програма вміє шукати зайві слова, пропонувати простіші граматичні конструкції тощо (для пошуків штампів в англійському тексті є окремий сервіс — Cliché Finder, а для пошуку влучніших слів — One Look Thesaurus).

До речі, якщо ви не можете зрозуміти, просто ви пишете чи складно, можна використати сервіс Readability Score — індекс читабельності, що показує, наскільки розумним і освіченим потрібно бути, аби в’їхати, про що ви. Ще один схожий сервіс — De-Jargonizer, який підкреслить у вашому тексті всі жаргонізми та складні слова. На жаль, він є лише англійською та івритом.

Планувати роботу. Про те, як робити це за допомогою Trello, є текст Тетяни Гонченко на MediaLab. Коли цей текст вийшов, у коментарях нам закинули, що ми «рекламуємо» лише один сервіс. Будь ласка! Альтернатива — Todoist, який підкупив нас дизайном сайту (схоже на наш!), а для того, щоб стежити за своїм часом, Ніколь Б’янкі рекомендує Marinara Timer. Для швидких нотаток на мобільному можна використовувати Evernote.

Прикинути, скільки слів або знаків на день вам треба писати, аби встигнути до дедлайну, допомагає Writing Calculator. Хоча, здається, для цього вистачить і звичайного калькулятора.

Планувати перерви. Якщо ви практикуєте щось на зразок «помідорної техніки» (25 хвилин роботи, 5 хвилин перерви), ось вам Tomato Timer. Звичайний таймер на телефоні, звісно, теж підійде, але помідорний — це концептуально.

Візуалізувати свою ідею. Якщо ви вмієте розкладати все по поличках і малювати MindMap, для цього можна використати сервіс MindMeister. Безкоштовна версія дозволяє малювати три мапи на місяць, а якщо вам хочеться більше, за п’ять доларів можна купити безліміт. Втім Джессіка Ґрін попереджає, що MindMeister дозволяє робити мапу якою завгодно великою. Тож ви можете вміщувати кілька ідей в одну мапу. А для структурування майбутнього проєкту можна використати сервіс WorkFlowy.

Знайти ідею швидко. Ви мусите про щось написати, але не маєте часу на пошуки й медитації? Тицьніть на AnswerThePublic, задайте мову і ключове слово (це безкоштовно) й побачите, якими речами, пов’язаними з вашою темою, цікавляться люди на пошукових сайтах. Звісно, цю інформацію можна знайти і на Google, але ця ромашка результатів дуже мила. На жаль, української мови там немає — є російська і польська, якщо вам це допоможе. Ще один сервіс такого типу — Blog Ideas Generator. Це коли ви приблизно знаєте, про що хочете писати, але не можете вигадати, що саме. Задаєте ключові слова, а машина безкоштовно пропонує вам (досить шаблонні) теми для блогових дописів. Нам, наприклад, запропонував: «Фофудья: Expectations And Reality».

Знайти цитату. У пам’яті крутиться фраза, але ви не можете згадати, хто це сказав — Бісмарк чи Рабіндранат Таґор? Спробуйте BrainyQuote. Сервіс, певно, вигадали для тих, хто любить прикрашати свої блогові пости цитатами-знаменитих-людей, але він може допомогти, наприклад, з’ясувати, що насправді казав Бісмарк. Мова — лише англійська.

Зробити заголовок ефективнішим для пошукових машин допоможе сервіс Headline Analyzer. На жаль, він орієнтований на англійську і з українською мовою працює не дуже добре, але побавитись можна. Наприклад, заголовок «Гойдається вечора зламана віть» сервіс визнав закоротким і запропонував додати щонайменше одне слово. А ще підказав, що більшість читачів прочитають лише «Гойдається вечора зламана», а «віть» залишиться поза увагою 😦

Створити фоновий шум. Для нас це, чесно кажучи, звучить, як жуйка з ароматом перегару чи дезодорант із запахом поту, але виявляється, що є люди і з такими потребами — і сервіси, які їх задовольняють. HipsterSound відтворює галас техаського кафе, тихий шум данського, бібліотечну майже-тишу, а також пропонує користувачам симулятор дощу. Ще один схожий сервіс — Coffitivity. А якщо звуки природи вам приємніші, скористайтеся Noisli. Ми ж останнім часом використовуємо для фону Radio Jazz 🙂

Головна картинка звідси.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close