Отар Довженко

Моя професія — редактор текстів, але я вмію і люблю робити іншу медійну роботу. 

Пишу переважно про медіа. Хоча завжди радію нагоді написати про щось інше.

Допомагаю редакціям, громадським організаціям і всім, хто хоче опанувати текст і зробити свій контент кращим. Можу бути тренером, ментором, зовнішнім редактором або просто прискіпливим читачем.

З 2005 року займаюсь моніторинговими дослідженнями  медіаконтенту. З початку 2018 до початку 2023 року керував моніторингами і аналітикою в громадській організації «Детектор медіа». З вересня 2021 року до серпня 2022-го — головний редактор онлайн-видання «Детектор медіа», до 28 лютого 2023 року — просто редактор.

Із весни 2022 року очолюю Незалежну медійну раду.

Я був редактором онлайн-видань «Телекритика» (2006-2009; зараз це «Детектор медіа»), MediaSapiens (2011) і «Твоє місто» (2017-2018). 

Шість років (2012-2018) працював у Школі журналістики Українського католицького університету. Вчив студентів писати і бути журналістами, працював із їхніми текстами як редактор, займався комунікаціями та менеджментом спільноти. Охоче проводжу тренінги-лекції-майстеркласи, коли запрошують. 

Працював і/або працюю як тренер, ментор або редактор із Львівським медіафорумом, «Інтерньюз-Україна», «Накипіло», Агенцією медійного росту «Або», громадянською мережею «Опора», Українським кризовим медіацентром, Центром демократії та верховенства права, Українським пен-клубом і багатьма іншими організаціями, не кажучи вже про медіа.

2017 року познайомився з Людою. Ми разом робили журнал «Всенсі» і відтоді працюємо в тандемі. 

Два роки ми співредагували MediaLab — проєкт, який прагне бути медіа здорової людини і розповідає про здорових медіалюдей та їхні практики. Ми зібрали журналістів на розмову про професійні страхи, виклики та мрії в кількох містах, і нам це сподобалось. До 2020 року ми робили ДовгийПес — розсилку про медіа людською мовою; зараз вона трошки на паузі.

Про свої принципи редакторства я розповів отут.

Вчився на журналіста в Дніпропетровському університеті. Закінчив курс Digital Media For Universities у Могилянці. 

Я народився в Запоріжжі, виріс у Дніпрі, а останні двадцять шось років живу у Львові. Люблю мандри, гори, велосипеди, риболовлю, фентезі, яблука і песиків. 

Але не факт, що песикам це подобається

Мої тексти про медіа, які варто прочитати

Зв’язки з громадськістю та ком’юніті-менеджмент на полонині Щівник

Що я думаю про

Знайти мене можна: фейсбук твітер інстаграм телеграм

%d блогерам подобається це:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close